Wycinanie CNC w metalu i aluminium

W zakresie naszej działalności znajdują się usługi profesjonalnego cięcia CNC. Wycinanie w metalu odbywa się przy użyciu nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie i wspomaganych oprogramowaniem komputerowym. Ta metoda obróbki pozwala na precyzyjne formatowanie materiałów metalowych, kamiennych, szklanych, ceramicznych, plastikowych, tekstylnych, kompozytowych, hybrydowych i wielu innych.

Atrakcyjne ceny, szybkie terminy realizacji zleceń, kompetentna kadra, rzetelność, fachowe doradztwo – to kluczowe atuty firmy Bluehipo. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu ustalenia szczegółów współpracy!

Wycinanie CNC w metalu – specyfika profesjonalnej metody obróbki różnych materiałów

Prezentowana metoda wycinania bazująca na maszynach typu Computerized Numerical Control po raz pierwszy zaczęła być stosowana w latach 80. XX wieku. Technologia CNC pozwala na profesjonalną obróbkę przy zastosowaniu różnych narzędzi tnących (gazowy płomień, łuk plazmowy, wiązka laserowa, strumień wody pod wysokim ciśnieniem, wyładowanie elektryczne) i rodzajów maszyn (ploter, tokarka, prasa, wykrawarka itp.).

Poszczególne obrabiarki i techniki usług formatowania są zróżnicowane pod względem szybkości cięcia, dokładności oraz wpływu na wierzchnią warstwę materiałów.

Zalety cięcia CNC w metalu

W przeciwieństwie do konwencjonalnych maszyn wycinanie CNC jest zautomatyzowane. Wszystkie funkcje sterownicze, regulacyjne i kontrolne przejmuje mikrokomputer. Wpływa to zarówno na skrócenie fazy przygotowania materiałów do obróbki, jak i zasadniczego czasu wykonywanej usługi cięcia. Wśród innych zalet tej profesjonalnej metody należy również wymienić:

  • redukcję cykli wytwórczych, co szczególnie jest przydatne w przypadku produkcji masowej towarów,
  • wysoką jakość, dokładność i precyzję formatowania, a co za tym idzie brak marnotrawstwa i generowania dużej ilości odpadów,
  • powtarzalność czynności, co oznacza, że po zakończeniu procesu ciecia tą metodą obróbki wszystkie materiały będą wyglądały identycznie,
  • minimalny udział człowieka, przez co ograniczone jest także ryzyko wystąpienia potencjalnego uszczerbku na zdrowiu pracowników,
  • możliwość wycinania w przedmiotach o standardowych, a także nietypowych kształtach, powierzchniach gładkich i chropowatych.

To sprawia, że cięcie CNC przy pomocy skomputeryzowanych maszyn znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, precyzja, dokładność i powtarzalność.

Cięcie, wycinanie i obróbka metodą CNC – nowoczesna metoda do wielu zastosowań

Właściwości maszyn CNC powodują, że są one powszechnie wykorzystywane do świadczenia profesjonalnych usług obróbki materiałów na potrzeby wielu sektorów gospodarki narodowej. Przykładowo można tu wymienić branże:

  • motoryzacyjną – w której skomputeryzowana technologia jest wykorzystywana do produkcji cylindrów, zaworów, przekładni oraz innych podzespołów samochodowych i motocyklowych,
  • budowlaną – do szybkiego wytwarzania krótkich i dłuższych serii akcesoriów oraz części zamiennych maszyn,
  • medyczną – gdzie obróbka CNC jest techniką do formatowania profesjonalnych ortez ortopedycznych, instrumentów chirurgicznych, implantów itp.,
  • reklamową – nowoczesne plotery są wykorzystywane do wycinania folii, taśm, laminatów, arkuszy plexi na banery.

Metoda cięcia CNC to wiele możliwości zastosowania, które na co dzień wykorzystuje współczesny przemysł i usługi.

Profesjonalne usługi cięcia CNC – postaw na specjalistów z Bluehipo

Dysponujemy nowoczesną halą i zaawansowanym technologicznie sprzętem. Nasze plotery i inne urządzenia pozwalają na świadczenie profesjonalnych usług obróbki powierzchni zarówno metalicznych (aluminiowych, stalowych, żeliwnych), jak i niemetalicznych. Dzięki zaprezentowanym parametrom i właściwościom maszyn sterowanych komputerowo – formatowanie materiałów tą metodą jest szybkie, dokładnie i powtarzalne.

Oprócz niezbędnego parku maszynowego ważną rolę w procesie wycinania odgrywa specjalistyczna wiedza, kompetencje i doświadczenie operatorów. Taką wykwalifikowana kadrą dysponuje firma Bluehipo. Wszystkich zainteresowanych profesjonalną usługą cięcia CNC zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Sprawdź też: