Obróbka skrawaniem CNC aluminium

Obróbka skrawaniem CNC – profesjonalnie i kompleksowo

Interesują Cię usługi obróbki skrawaniem? Rewolucyjna technologia CNC, której używają fachowcy z Bluehipo może być tym, czego szukasz. Jest to obróbka ubytkowa, która polega na dokładnym ścinaniu (skrawaniu) poszczególnych części obrabianego materiału, takiego jak mosiądz, aluminium czy stal. 

Co wyróżnia tę metodę obróbki? Z jej pomocą można uzyskać pożądany kształt obrabianego elementu, który będzie charakteryzował się dużą precyzją. Ponadto obrabiany materiał będzie cechował się gładką powierzchnią i idealną wręcz zgodnością z początkowym projektem. To bezpieczna i innowacyjna technologia, która gwarantuje świetne efekty.

Aby jednak cieszyć się idealnie obrobionym elementem, warto wybrać wykwalifikowanych fachowców z doświadczeniem i ogromem wiedzy w zakresie usług obróbki metali. W Bluehipo pracują właśnie tacy specjaliści – każdy z nich przykłada dużą wagę do szczegółów oraz wysokiej jakości wykonanej usługi. Możemy pochwalić się indywidualnym podejściem do klienta, terminowym dostarczaniem wykonanych zleceń oraz specjalistycznym doradztwem. Precyzyjna obróbka metalu skrawaniem to usługi od Bluehipo, na które warto postawić – przekonaj się dlaczego!

Obróbka skrawaniem CNC – profesjonalnie i kompleksowo

W ostatnich latach zauważyć można prawdziwą rewolucję związaną z obróbką ze skrawaniem. Choć w przeszłości była to codzienność, to współcześnie niemalże żaden operator skrawarek nie wyobraża sobie wykonywania swojej pracy z wykorzystaniem urządzeń, które obsługiwane są całkowicie ręcznie.

Obrabiany element ustawiany był ręcznie, a następnie w ten sam sposób ustawiało się wrzeciono, a wszystkie dane podawane były manualnie. Tego typu praca była nie tylko niekomfortowa, ale również bardzo czasochłonna. Na szczęście dziś istnieją inne metody obróbki skrawaniem CNC, które są dużo wydajniejsze oraz znacznie bardziej efektywne.

frezowanie cnc aluminium
obróbka mechaniczna aluminium

Obróbka skrawaniem usługi CNC – rewolucyjna technika

Wykorzystywanie technologii obróbki CNC jest niemalże rewolucją. Computerized Numerical Control, bo tak brzmi pełna nazwa tego procesu, spowodował bardzo duży spadek ilości zmarnowanego materiału, jak również ograniczył konieczność występowania przypadków, które trzeba było powtarzać.

Co równie ważne, dzisiejsza obróbka mechaniczna CNC zajmuje nie tylko mniej czasu, ale również charakteryzuje się o wiele większą precyzją, niż miało to miejsce w przeszłości.

Obróbka mechaniczna – lepsza jakość produkcji

Warto również wiedzieć, że obróbka CNC umożliwia produkcję różnego rodzaju elementów, które cechują się o wiele lepszą jakością. Dzięki tego typu urządzeniom istnieje możliwość pracy w 3 wymiarach, co oznacza, że można od razu tworzyć elementy trójwymiarowe bez przymusu obracania obrabianego elementu. Co równie ważne, współczesna obróbka mechaniczna CNC umożliwia całkowitą automatyzację procesu, dzięki czemu masowa produkcja nie będzie stanowiła żadnego problemu.

Wybrany surowiec podawany jest do urządzenia przez specjalne maszyny, a sam proces obróbki następuje według ustalonego wcześniej wzorca. Obrobiony element jest odbierany przez maszynę, a sam proces powtarza się określoną liczbę razy. Co równie ważne, przez cały ten czas monitorowany jest zarówno stan wrzeciona, jak i noża. Dzięki temu w przypadku występowania jakiegokolwiek problemu, urządzenie natychmiast go zgłasza.

Obróbka CNC aluminium – co warto o nim wiedzieć?

Chcąc sprostać wymaganiom wszystkich naszych Klientów, oferujemy im również profesjonalną obróbkę aluminium. Aluminium jest materiałem mającym duże znaczenie pod kątem technicznym, a jego produkcja na przestrzeni ostatnich lat znacząco wzrosła. Materiał ten jest wykorzystywany w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu i nic dziwnego, ponieważ posiada on szereg zalet. Co oznacza to w praktyce? Aluminium jest nie tylko wytrzymałe oraz lekkie, ale również odporne na korozję i można je poddawać procesom recyklingowym.

Obróbka CNC daje możliwość wykonywania bardzo precyzyjnych elementów, które w przypadku ręcznej obróbki mogłyby być niemożliwe do wykonania. Duża powtarzalność elementów wykonywanych ze wspólnego projektu ma bezpośrednie przełożenie na małą liczbę ewentualnych błędów, co niweluje stratę materiału. Co równie ważne, wykorzystywane do tego maszyny bez problemu mogą wykonywać różne elementy w o wiele krótszym czasie, niż miałoby to miejsce w przypadku prac ręcznych.

Podsumowanie

Usługi obróbki metali CNC to jedna z wielu oferowanych przez nas usług. W Bluehipo stawiamy na wysoką jakość wykonanych produktów, terminowe wykonywane zleceń, a także na fachową, wykwalifikowaną kadrę. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, gwarantując specjalistyczną obsługę i doradztwo w zakresie realizowanych projektów. Zachęcamy do zapoznania się z całym wachlarzem usług od Bluehipo – sprawdź poniższe kategorie:

Zapraszamy do skorzystania z oferty online firmy Bluehipo już dziś, a także do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną.