Gratowanie wibracyjne

Jedną z wielu usług, jakie zainteresowani mogą zamówić w naszej firmie, jest gratowanie wibracyjne. Tego typu działanie wykorzystuje się zazwyczaj w szeroko rozumianym przemyśle. Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Gratowanie wibracyjne – co to takiego?

Gratowanie wibracyjne to pewna forma obróbki powierzchniowej, która polega na oczyszczeniu krawędzi wybranego przez nas przedmiotu oraz wyszlifowania go do tego stopnia, aż usunięte zostaną wszelkie zadziory oraz inne pozostałości tworzywa. Cały proces gratowania ma ogromne znaczenie – zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa osób pracujących przy danym materiale. Nie sposób nie wspomnieć również o trwałości innych maszyn oraz urządzeń, które wchodzą w zależności technologiczne właśnie z danym przedmiotem. Pozbycie się nierówności na danej powierzchni to również sposób na przedłużenie trwałości zamontowanego w konstrukcji elementu.

Warto wspomnieć również o tym, że proces gratowania może przyjmować różną formę. Bluehipo to firma, która zajmuje się dystrybuowaniem maszyn oraz najnowocześniejszych technologii, mających zapewnić szybką oraz bezpieczną obróbkę danej powierzchni. 

Proces gratowania wibracyjnego – jak zachodzi?

Pozostałe na danym materiale nierówności często określa się jako graty – stąd też cały proces wziął swoją nazwę. Do wykonywania takiego procesu używa się wibratorów mechanicznych. Z uwagi na wielkość elementów, które są przeznaczone do gratowania, używa się urządzeń:

  • kołowych – służą do wygładzania krawędzi wyłącznie drobnych elementów,

  • korytowych – te z kolei umożliwiają precyzyjną obróbkę części większych, na przykład takich, które nie mieszczą się w nawet największym wibratorze kołowym. 

Jak działają maszyny odpowiedzialne za gratowanie wibracyjne? Cały proces polega na umieszczeniu w zbiorniku wybranego ścierniwa. Następnie wprawia się go w ruch – drgający i obrotowy. Dodatkowo używa się płynu; jeśli wszystkie te elementy są prawidłowo umieszczone w maszynie, to wraz z rozpoczęciem pracy maszyny, będą się tam równomiernie przemieszczać. 

Bluehipo – nasza oferta

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem możemy zaproponować klientom wyłącznie najlepsze rozwiązania. Śledzimy najnowsze technologie i innowacje tak, by nieustannie wdrażać je we własnej firmie. Posiadamy nowoczesną halę, która wyposażona została w nowoczesne urządzenia. Możemy zatem zagwarantować profesjonalne usługi, które obejmują obróbkę powierzchni – zarówno metalicznych, jak i niemetalicznych. Nasze maszyny są również sterowane komputerowo, co zapewnia najwyższą precyzję, a także całkowite bezpieczeństwo. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą; każde zamówienie realizujemy w możliwie najkrótszym czasie, a współpraca z nami to gwarancja całkowitego zadowolenia, o czym przekonało się już wielu klientów. 

Sprawdź też: